Angry Birds во реалниот живот преку објективот на Ossi SaarinenЗанимливости

Angry Birds во реалниот живот преку објективот на Ossi Saarinen

Намќорести, смешни и преслатки птици кои потсетуваат на Angry Birds од вистинскиот живот во серијалот на финецот Ossi Saarinen. Финската филозофија…

Едноставен рецепт за коктел со џин#Убав живот

Едноставен рецепт за коктел со џин

Ако треба да одбереме еден пијалок кој е апсолутен хит во последните неколку години, дефинитивно тоа ќе биде џин. Овој…

Онлајн дискусија #3: Музиката во македонскиот игран филмНастани

Онлајн дискусија #3: Музиката во македонскиот игран филм

17-ти јуни 2020 (среда), 18:00 часот Модератор на дискусијата: Ѓорги Пулевски  Гостин на дискусијата: д-р Александар Трајковски Oткако звукот и…

Новиот Toyota HiluxАвто-мото

Новиот Toyota Hilux

Пред само неколку дена, Toyota сподели информација дека новата верзија на пикапот Hilux беше многу испофалена од Фернандо Алонсо за…

Александра Пријович негативна на ковид-19Музика и филм

Александра Пријович негативна на ковид-19

Познатата српска пејачка Алексадра Пријович денес изјави дека е негативна на новиот корона вирус. Воедно таа подлегнала на тестирање поради…