Темпера го промовираа новиот сингл „Дојди“Музика и филм

Темпера го промовираа новиот сингл „Дојди“

Позитивни, енергични и со полно срце македонскиот музички бенд „Темпера“ повикуваат на „весел исход и неконтролиран бој“ како одговор на…

Иги Азалија стана мајкаМузика и филм

Иги Азалија стана мајка

На својот профил на Instagram, 30-годишната раперка ги потврди гласините дека доби син.   Азалија моментално е во врска со…

Нова Fenty колекција која сумира сè што е модата – индивидуалност и уникатност!Мода и убавина

Нова Fenty колекција која сумира сè што е модата – индивидуалност и уникатност!

Можеме да се согласиме дека Ријана оддамна е многу повеќе од поп-ѕвезда и дека нејзината убавина и модна империја е…

Пилатес вежби за затегнувањеЗдравје и Фитнес

Пилатес вежби за затегнување

Лошиот избор во исхраната во вишокот слободно време, како и недостатокот на вежбање, сега се прилично видливи кога станува збор…