Цеца позитивна на ковид-19Шоу бизнис и трач

Цеца позитивна на ковид-19

Познатата пејачка направи тестот за Ковид-19 вирусот по информацијата дека на неодамнешната забава по повод раѓањето на внукот имало гости…

Медитеранот како инспирација за новата колекција на ChanelМода и убавина

Медитеранот како инспирација за новата колекција на Chanel

Поради сегашната пандемија на коронавирус, дури и најголемите модни куќи ги откажаа презентациите на нивните колекции , кои првично требаше…

Рафаел Надал купи луксузна јахта#Убав живот

Рафаел Надал купи луксузна јахта

Познатиот тенисер Рафаел Надал купи луксузна јахта, која му беше доставена минатата недела во Мајорка, а сега имаме можност да…

Роберт Билбилов објави нова песнаМузика и филм

Роберт Билбилов објави нова песна

Роберт Билбилов  ја објави песната „Тажно диско“, напишана од Игор Џамбазов. „Оваа песна е вистински доказ за тоа колку совршени…

The Chicks имаат нова песна, “Бакнеж”Музика и филм

The Chicks имаат нова песна, “Бакнеж”

The Chicks имаат нова песна “Бакнеж” , втора објавена песна од албумот “Travelers”. Автор на музика и аранжманот е Александар…

#Истражуваме #ЛетоBоМакедонија #Водопади#Убав живот

#Истражуваме #ЛетоBоМакедонија #Водопади

Водопадите на Македонија На територијата на Македонија постојат многу места кои изгледаат како од бајките. Во оваа магија спаѓаат и…