Сиа стана мајкаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Сиа стана мајка

Сиа ги изненади своите обожаватели со шокантна вест. На почетокот на оваа година, таа откри дека стана мајка откако посвои момче,…

Адриана Лима ужива во МајамиШоу бизнис и трач
WOW

Адриана Лима ужива во Мајами

Адријана Лима  објави фотографија на Инстаграм како се сонча во црно, минијатурно бикини, во кое ги покажа своето извајано тело…

,,Friends” на малите екрани до крајот на летотоМузика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ

,,Friends” на малите екрани до крајот на летото

Конечно е потврдено! Најпознатите „Пријатели“ се враќаат на малите екрани по повеќе од 25 години од почетокот на оваа култна…

Пилатес вежби за физичко и ментално здравјеЗдравје и Фитнес

Пилатес вежби за физичко и ментално здравје

Доаѓањето на топлите денови нè потсетува дека летото е зад аголот, но и дека е крајно време да го донесеме…

Одложени и тениските натпревариСпорт
ПОВТОРНО...

Одложени и тениските натпревари

Водечката светска тениска асоцијација АТП го продолжи периодот без тенис на уште 18 дена. Првично, сезоната беше суспендирана до 13…

Apple повторно ќе лансира iPad MiniМобилни и технологија
ПО ДОЛГА ПАУЗА

Apple повторно ќе лансира iPad Mini

Apple речиси 5 години не ја обнови популарната серија на iPad Mini таблети, но тоа може наскоро да се промени. …

Кети Пери целосно се разголиМузика и филм
ПРЕКРАСНА Е

Кети Пери целосно се разголи

Кети Пери го објави спотот за својата нова песна „Daisies“.  Во видеозаписот снимен во природа, 35-годишната пејачка целосно се разголува…

Нова колекција очила за сезоната пролет/лето 2020 со потпис на Викторија БекамМода и убавина

Нова колекција очила за сезоната пролет/лето 2020 со потпис на Викторија Бекам

Како и секоја друга модна куќа, така и брендот на Викторија е погоден од економската криза предизвикана од коронавирусот.  Но,…

21. Моден Викенд Скопје: Дигитално издание со домашни дизајнери и странски брендовиМода и убавина

21. Моден Викенд Скопје: Дигитално издание со домашни дизајнери и странски брендови

Новите колекции од учесниците на дваесет и првата сезона, ексклузивно ќе бидат презентирани од денеска на социјалните мрежи, со премиера…

Саша Поповиќ има нов бизнисШоу бизнис и трач

Саша Поповиќ има нов бизнис

Саша Поповиќ  ја носи титулата еден од највлијателните луѓе во регионалниот шоубизнис. Поповиќ неодамна се пензионираше, но продолжи да биде…