Клои Кардашијан е непрепознатливаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Клои Кардашијан е непрепознатлива

Клои Кардашијан претерала со пластични операции. Додека некои нејзини следбеници коментираа за тоа како изгледа прекрасно, други беа загрижени затоа…

Шерон Стоун позира во бикиниШоу бизнис и трач
НЕ СЕ ПРЕДАВА

Шерон Стоун позира во бикини

Шерон Стоун влезе во седмата деценија од животот и продолжува да привлекува внимание со својот изглед.  Актерката го прослави својот…

Меланија Трамп е елегантна дама во белоМода и убавина
КАКО И СЕКОГАШ,СТИЛСКИ

Меланија Трамп е елегантна дама во бело

73-годишниот Претседател и 50-годишната Прва дама им оддадоа почит на паднатите херои на воените гробишта во Арлингтон, а со тоа…

Бел маникир – одличен избор за летните деновиМода и убавина

Бел маникир – одличен избор за летните денови

Кога зборуваме за маникир, исто како што е случајот со облеката или шминката, и тој  се менува во зависност од…

Шедро – прекрасен остров на јадранската обала кој мора да се посети#Убав живот

Шедро – прекрасен остров на јадранската обала кој мора да се посети

Во моментов сме во период во кој може да започнеме да размислуваме каде да го поминеме летниот одмор. Имагинацијата на…

#Истражуваме #ЛетоBоМакедонија #Струга#Убав живот

#Истражуваме #ЛетоBоМакедонија #Струга

Уживаме во Струга Сакате место што ќе има песочна плажа, чисто езеро, река, манастири, симпатичен град и живописни села? Тогаш…

Меланија Трамп во летен стајлингМода и убавина
ДАМА СО СТИЛ

Меланија Трамп во летен стајлинг

Доналд и Меланија Трамп организираа настан во Белата куќа каде им доделија благодарници на лица кои помагаат во борбата со…

Трендовски летен накитМода и убавина

Трендовски летен накит

Со секоја нова сезона доаѓаат нови трендови на накит со кои може да ја освежите и надополните вашата гардероба. Покрај…

Меган Фокс се разведува?!Музика и филм
НАВИСТИНА???

Меган Фокс се разведува?!

Актерите Меган Фокс и Брајан Остин Грин се разведуваат по 10 години брак, за време на кои добија три сина.…

Ким Кардашијан лансира линија на немедицински маскиШоу бизнис и трач
ХМММ...

Ким Кардашијан лансира линија на немедицински маски

Ким Кардашијан се приклучи на борбата против пандемијата од коронавирус со лансирање на линија на немедицински маски за лице кои…