Мадона објави фотографија во долна облекаМузика и филм
И ПОКРАЈ ГОДИНИТЕ...

Мадона објави фотографија во долна облека

Мадона за неколку месеци ќе полни 62 години.  Таа не престанува да ги изненадува своите следбеници на социјалните мрежи. Таа…

Клои Кардашијан е непрепознатливаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Клои Кардашијан е непрепознатлива

Клои Кардашијан претерала со пластични операции. Додека некои нејзини следбеници коментираа за тоа како изгледа прекрасно, други беа загрижени затоа…

Шерон Стоун позира во бикиниШоу бизнис и трач
НЕ СЕ ПРЕДАВА

Шерон Стоун позира во бикини

Шерон Стоун влезе во седмата деценија од животот и продолжува да привлекува внимание со својот изглед.  Актерката го прослави својот…

Меланија Трамп е елегантна дама во белоМода и убавина
КАКО И СЕКОГАШ,СТИЛСКИ

Меланија Трамп е елегантна дама во бело

73-годишниот Претседател и 50-годишната Прва дама им оддадоа почит на паднатите херои на воените гробишта во Арлингтон, а со тоа…

Бел маникир – одличен избор за летните деновиМода и убавина

Бел маникир – одличен избор за летните денови

Кога зборуваме за маникир, исто како што е случајот со облеката или шминката, и тој  се менува во зависност од…

Шедро – прекрасен остров на јадранската обала кој мора да се посети#Убав живот

Шедро – прекрасен остров на јадранската обала кој мора да се посети

Во моментов сме во период во кој може да започнеме да размислуваме каде да го поминеме летниот одмор. Имагинацијата на…

#Истражуваме #ЛетоBоМакедонија #Струга#Убав живот

#Истражуваме #ЛетоBоМакедонија #Струга

Уживаме во Струга Сакате место што ќе има песочна плажа, чисто езеро, река, манастири, симпатичен град и живописни села? Тогаш…