Адриана Лима ужива во МајамиШоу бизнис и трач
WOW

Адриана Лима ужива во Мајами

Адријана Лима  објави фотографија на Инстаграм како се сонча во црно, минијатурно бикини, во кое ги покажа своето извајано тело…

,,Friends” на малите екрани до крајот на летотоМузика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ

,,Friends” на малите екрани до крајот на летото

Конечно е потврдено! Најпознатите „Пријатели“ се враќаат на малите екрани по повеќе од 25 години од почетокот на оваа култна…

Пилатес вежби за физичко и ментално здравјеЗдравје и Фитнес

Пилатес вежби за физичко и ментално здравје

Доаѓањето на топлите денови нè потсетува дека летото е зад аголот, но и дека е крајно време да го донесеме…

Одложени и тениските натпревариСпорт
ПОВТОРНО...

Одложени и тениските натпревари

Водечката светска тениска асоцијација АТП го продолжи периодот без тенис на уште 18 дена. Првично, сезоната беше суспендирана до 13…

Apple повторно ќе лансира iPad MiniМобилни и технологија
ПО ДОЛГА ПАУЗА

Apple повторно ќе лансира iPad Mini

Apple речиси 5 години не ја обнови популарната серија на iPad Mini таблети, но тоа може наскоро да се промени. …