Нова колекција очила за сезоната пролет/лето 2020 со потпис на Викторија БекамМода и убавина

Нова колекција очила за сезоната пролет/лето 2020 со потпис на Викторија Бекам

Како и секоја друга модна куќа, така и брендот на Викторија е погоден од економската криза предизвикана од коронавирусот.  Но,…

21. Моден Викенд Скопје: Дигитално издание со домашни дизајнери и странски брендовиМода и убавина

21. Моден Викенд Скопје: Дигитално издание со домашни дизајнери и странски брендови

Новите колекции од учесниците на дваесет и првата сезона, ексклузивно ќе бидат презентирани од денеска на социјалните мрежи, со премиера…

Саша Поповиќ има нов бизнисШоу бизнис и трач

Саша Поповиќ има нов бизнис

Саша Поповиќ  ја носи титулата еден од највлијателните луѓе во регионалниот шоубизнис. Поповиќ неодамна се пензионираше, но продолжи да биде…

Кардашијан пред банкрот!?Шоу бизнис и трач

Кардашијан пред банкрот!?

Семејството Кардашијан е во неволја и се загрижени за финансиите, како последица од ситуацијата со коронавирусот. Економскиот проблем во Америка,…

Се снима нов филм за Хари и МеганШоу бизнис и трач

Се снима нов филм за Хари и Меган

Хари и Меган: Бегство од Палатата, така е насловен третиот филм за славната кралска двојка кој е посветен на нивниот…

Сајнц во Ферари, Рикардо во Мекларен!Спорт

Сајнц во Ферари, Рикардо во Мекларен!

Карлос Сајнц Jуниор и официјално е нов возач на Ферари каде што ќе го замени Себастијан Фетел, додека Даниел Рикардо…

Луис Хамилтон е најбогатиот спортист во Велика БританијаСпорт

Луис Хамилтон е најбогатиот спортист во Велика Британија

Луис Хамилтон, шесткратниот светски шампион во Формула 1 е најбогатиот спортист во Велика Британија во последните 32 години. На пописот…

5Џ иницијатива на дискографската куќа ПМГЏЕЗНастани

5Џ иницијатива на дискографската куќа ПМГЏЕЗ

Фразата “Нов “Бран” е повторно актуелна во македонското музичко секојдневие, но овој пат е фокусирана на вибрантната млада џез сцена…