Футуристички дизајн на нов хотел во Дубаи потпишан од Zahа Hadid#Убав живот

Футуристички дизајн на нов хотел во Дубаи потпишан од Zahа Hadid

Светски познатата прерано почината архитектка Заха Хадид е одговорна за дизајнот на многу светски познати градби, а скоро сите нејзини…

Вкусна овошна салата со малина за појадокЗдравје и Фитнес
ММММ

Вкусна овошна салата со малина за појадок

Доаѓањето на топлите и сончеви денови дефинитивно нè поттикнува да консумираме  поздрава и полесна храна, а нашите омилени овошни салати…

Меган Маркл е бремена?!Шоу бизнис и трач
ВИСТИНА ИЛИ ...

Меган Маркл е бремена?!

Мика Мејер, експерт за деталите на кралското семејство и нивните протоколи, откри интересни предвидувања за второто дете на популарниот пар.…

Анастасија Ражнатовиќ објави нова песнаМузика и филм
ПРВА НЕЈЗИНА БАЛАДА

Анастасија Ражнатовиќ објави нова песна

Анастасија Ражнатовиќ повторно одлучи да ги израдува фановите со уште една нова песна. Во песната „Промашена“ се зборува за љубовен…

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит го покажаа синчето на јавностаШоу бизнис и трач
СЛАТКО

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит го покажаа синчето на јавноста

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит се заштитнички настроени кон приватниот живот и многу ретко споделуваат фотографии. Но, турската актерка ги…

Антониа Гиговска одржа концерт сред СкопјеМузика и филм
БРАВО!

Антониа Гиговска одржа концерт сред Скопје

Нашата позната и убава пејачка Антониа Гиговска вчера вечерта ги забавуваше граѓаните на град Скопје. Ужувавме во музиката добри 50-тина…