Serena Williams повторно во модните водиМода и убавина
УСПЕШНА ВО СЕКОЕ ПОЛЕ

Serena Williams повторно во модните води

Прославената американска тенисерка Серена Вилијамс, дама која е најуспешна во женските и машките натпреварувања во однос на бројот на освоени…

Торти кои се право уметничко делоЗанимливости
WOW

Торти кои се право уметничко дело

Покрај фактот дека тортата пред сè мора да биде вкусна, мора да признаеме дека за нас е исто така важно…

15 прекрасни точкасти парчиња облека кои едвај чекаме да ги носимеМода и убавина

15 прекрасни точкасти парчиња облека кои едвај чекаме да ги носиме

Пролетните и летните денови што претстојат се совршено време да се носи оваа шармантна точкаста апликација. Како што споменавме, точките…

Моника Белучи сензуална дива за „Harper’s Bazaar“Мода и убавина
НЕ СТАРЕЕ

Моника Белучи сензуална дива за „Harper’s Bazaar“

55-годишната филмска дива изгледа гламурозно и заводливо додека позира пред објективот на францускиот фотограф Патрис Ван Малдер. Ели Сааб, Ралф…

Пристигнува “Chromatica”, новиот албум на Lady GagaМузика и филм
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ

Пристигнува “Chromatica”, новиот албум на Lady Gaga

Откако го одложи датумот на издавање на нејзиниот нов албум кон крајот на март, како резултат на катастрофална криза со…

Едноставни вежби за тенка половинаЗдравје и Фитнес

Едноставни вежби за тенка половина

Областа околу половината е еден од најголемите проблеми за многу жени. Обликот на половината е често резултат на генетиката, но…