Највкусните видови и најдобри начини за конзумирање на чајЗдравје и Фитнес

Највкусните видови и најдобри начини за конзумирање на чај

Во секој момент, секој ден, некаде во светот некој пие чај. Без разлика дали станува збор за освежителен чај од…

Макси фустани: создадени за топлите летни деновиМода и убавина

Макси фустани: создадени за топлите летни денови

Фустаните се омилен летен избор и тоа без размислување. Макси моделите се наметнуваат како идеален избор за дневни комбинации, и…

Карди Би се пофали со нова тетоважаШоу бизнис и трач
WOW

Карди Би се пофали со нова тетоважа

Карди Би со гордост ја покажа својата нова тетоважа на Инстаграм. Тату-мајсторот, чие дело е тетоважата, напиша дека на тетоважата…

Тамара Тодевска подготвува нова песнаМузика и филм
БРАВО!

Тамара Тодевска подготвува нова песна

 Тамара се враќа на македонската музичка сцена со нејзината нова песна со наслов „Слобода“. „Ова е песна за можеби најважната…

Ирина Шајк мами погледи низ ЊујоркМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Ирина Шајк мами погледи низ Њујорк

Ирина Шајк беше фотографирана во Њујорк во урбана комбинација од припиен мини фустан, црно-бела јакна и чизми во војнички стил.…

Јелена Карлеуша е вистински права згодницаШоу бизнис и трач
WOW

Јелена Карлеуша е вистински права згодница

Пејачката и член на жирито на “Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша секојдневно ја шокира јавноста со своите провокативни разголени изданија.…

Одлични класични модели на купачи за сончевите летни деновиМода и убавина

Одлични класични модели на купачи за сончевите летни денови

Летото пристигна, што значи сега е вистинско време да го направите омилениот летен шопинг. Секако, станува збор за купување костуми…

Кети Пери ужива на плажаМузика и филм
ШТО ДА НЕ

Кети Пери ужива на плажа

Славниот пар, Кети Пери и Орландо Блум беше фотографиран додека се упатуваше на плажа во Санта Барбара, Калифорнија. 35-годишната пејачка…

Независните филмски работници добија рамноправна субвенцијаНастани

Независните филмски работници добија рамноправна субвенција

Независните филмски работници и официјално добија рамноправна субвенција во рамките на изгласаната Уредба на вчерашната владина седница со која законски…

Мадона објави фотографија во долна облекаМузика и филм
И ПОКРАЈ ГОДИНИТЕ...

Мадона објави фотографија во долна облека

Мадона за неколку месеци ќе полни 62 години.  Таа не престанува да ги изненадува своите следбеници на социјалните мрежи. Таа…