Лили Ален објави провокативна фотографијаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Лили Ален објави провокативна фотографија

Лили Ален  објави фотографија на која е целосно гола. На фотографијата, Лили позира пред огледало за бања со пешкир на…

Рецепт за ледено кафеЗанимливости
ММММ

Рецепт за ледено кафе

Омилените кафулиња сè уште не ги отворија своите врати, а нашите тераси и дворови се претворија во идеални места за…

Како ќе изгледа патувањето по пандемијата?Живот
ХМММ...

Како ќе изгледа патувањето по пандемијата?

Поминаа скоро три цели месеци откако пандемијата на коронавирусот остави многу луѓе од светот затворени во нивните домови, со ограничено…

Бел фустан – идеално парче за пролетни деновиМода и убавина

Бел фустан – идеално парче за пролетни денови

Белата боја симболизира сонце, високи температури и релаксација без многу размислување. Затоа белите фустани се дефинитивно модел што секоја жена…

Oстајте да помини фичото,  не се туркајте, држете растојаниеНастани

Oстајте да помини фичото, не се туркајте, држете растојание

Идејата и целта на уметничката акција е на креативен начин да ги предупреди граѓаните од неопходноста да се одржува физичко…

Објавена книгата „ВО ВРЕМЕ НА ЕПИДЕМИЈА“ од Паоло ЏорданоНастани

Објавена книгата „ВО ВРЕМЕ НА ЕПИДЕМИЈА“ од Паоло Џордано

„Македоника литера“ ја објави книгата на познатиот италијански писател Паоло Џордано „Во време на епидемија“, во превод од италијански јазик…