До совршена линија без целулит со неколку чекориЗдравје и Фитнес
СЕ ПОДГОТВУВАМЕ ЗА ЛЕТОТО

До совршена линија без целулит со неколку чекори

Топлите денови се пред нас, што значи дека наскоро скокнуваме во лесна летна облека. Токму оваа транзиција предизвикува главоболка на…

Хајли Бибер во новата модна кампања на Levi’sМода и убавина

Хајли Бибер во новата модна кампања на Levi’s

Во новата пролет/лето 2020 кампања на Levi’s главните ликови се Хајли Бибер и Јаден Смит, фотографирани од модниот фотограф Метју Велч.…

Ламбе Алабаковски стана татко по втор патШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ ДО МАМА И ТАТО

Ламбе Алабаковски стана татко по втор пат

Ламбе Алабаковски на Instagram сподели дека го доби второто дете и го откри полот на бебенцето и неговото име. На Ламбе…

Спирален дизајн на екстериер инспириран од внатрешниот механизам на часовникот#Убав живот
КАКО ДЕЛ ОД ПРИРОДАТА

Спирален дизајн на екстериер инспириран од внатрешниот механизам на часовникот

По долгогодишно чекање, конечно ќе се отворат вратите на музејот на часовници во Швајцарија!  Овој футуристички музеј се наоѓа во…

Зошто не смеете да јадете банана за појадокЗдравје и Фитнес

Зошто не смеете да јадете банана за појадок

Бананите се на самиот врв на здрави намирници, обезбедуваат енергија, заситуваат, имаат висока содржина на калиум и магнезиум, добри се…

Меѓународен ден на танцот 29 април 2020Настани

Меѓународен ден на танцот 29 април 2020

Светската порака по повод Меѓународниот ден на танцот – 29 април 2020  Григориј Вујани Макома – танчер, актер, кореограф, танцов…