Нов целосно електричниот кросовер Mustang Mach-EАвто-мото
БРЗО И БЕСНО

Нов целосно електричниот кросовер Mustang Mach-E

Како што се очекува, новиот хибриден Mustang ќе комбинира бензински V8 мотор (погон на задните тркала) и два електрични мотори…

Принцот Луис полни 2 годиниШоу бизнис и трач
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

Принцот Луис полни 2 години

Вилијам и Кејт објавија неколку нови фотографии од нивниот син, принцот Луис, по повод неговиот втор роденден, којшто ќе го…

Колекција пролет/лето 2020 година на Max MaraМода и убавина
ИНТЕРЕСНО

Колекција пролет/лето 2020 година на Max Mara

Со колекцијата SS20 Leisure Beachwear, Макс Мара му оддава почит на дискретниот луксуз на земјоделските куќи на минато време. Новата…