Џулија Робертс го избрка сопругот од дома!?Шоу бизнис и трач
НАВИСТИНА???

Џулија Робертс го избрка сопругот од дома!?

Џулија Робертс и Даниел Модер повторно влегоа во голема кавга. Сега е за нешто многу посериозно бидејќи глумицата одлучила да…

Викторија Бекам проговори за сексуалниот живот со ДејвидШоу бизнис и трач
ХМММ...

Викторија Бекам проговори за сексуалниот живот со Дејвид

Викторија Бекам во интервјуа зборуваше за нејзината врска со нејзиниот сопруг Дејвид Бекам. Таа откри бројни зачинети работи од нивниот…

Почина Џин Дајч, „таткото“ на Том и Џери и на Попај – морнаротМузика и филм
ПОЧИВАЈ ВО МИР

Почина Џин Дајч, „таткото“ на Том и Џери и на Попај – морнарот

Почина познатиот аниматор, Џин Дајч, кој беше режисер на дел од епизодите на најпознатиот анимиран серијал, легендарните  „Том и Џери“,…

Експертите предупредуваат: Физичката неактивност не е добра по здравјетоЗдравје и Фитнес
ДА ЗАПОЧНЕМЕ СО ВЕЖБАЊЕ

Експертите предупредуваат: Физичката неактивност не е добра по здравјето

Спроведено е истражување во светски рамки за да се докаже дека се случил голем пад на човековата активност како резултат…