Рецепт за освежувачки Хуго коктел#Убав живот
НАПРАВИ САМ

Рецепт за освежувачки Хуго коктел

Иако ја поминавме цела зима чекајќи ги првите зраци на сонцето и со нетрпение очекувавме да не ги испуштиме нашите…

Разубавете го домот со терариум#Убав живот
ИНТЕРЕСЕН ДИЗАЈН

Разубавете го домот со терариум

Во последниве години, терариумите станаа исклучително популарни. Се почесто се дел од дизајнот на ентериери во кои се повеќе среќаваме…

Викторија Бекам со нов бренд за убавинаМода и убавина
WOW

Викторија Бекам со нов бренд за убавина

Викторија Бекам е една од најважните фигури во светот на модата. Имено, откако многу sвезди како Ријана, Кајли , Ким…

Тејлор Свифт откажува концерти!?Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Тејлор Свифт откажува концерти!?

Тејлор Свифт требаше да го отвори стадионот во близина на Лос Анџелес со настапи на 25 и 26 јули, но…

Лејди Гага собра 127 милиони долариМузика и филм
БРАВО!

Лејди Гага собра 127 милиони долари

 34-годишната пејачка помогна да организира мрежен концерт „One World Together At Home“ на кој учествуваа некои од најпознатите музички sвезди и…

Благодети од конзумирање на јагодиЗдравје и Фитнес
ММММ

Благодети од конзумирање на јагоди

Јагодите се вкусни и многу корисни. Тие се употребуваат за лекување на анемија, зајакнување на крвта, а исто така го…