Првиот часовник за дами на Breitling, Navitimer Automatic 35Занимливости

Првиот часовник за дами на Breitling, Navitimer Automatic 35

Првото нешто што ќе забележите на првата верзија на моделот Navitimerна Breitling е она што го нема. Не постојат дијамантски…

Рецепт за вкусни американски палачинкиЗдравје и Фитнес
ММММ

Рецепт за вкусни американски палачинки

Американските палачинки се најпопуларни како утрински оброк, а ние ги избираме во секое време од денот кога сакаме да јадеме…

Емили Ратајковски провоцира со својата сексипилностМода и убавина
ВО НЕЈЗИН СТИЛ

Емили Ратајковски провоцира со својата сексипилност

Емили Ратајковски и за време на изолација при ковид-19, знае како треба да го привлече целото внимание кон себе. Таа…

Formentor – првиот самостоен модел на шпанската марка CupraАвто-мото
ПРВА ПРЕЗЕНТАЦИЈА

Formentor – првиот самостоен модел на шпанската марка Cupra

Атрактивниот кросовер премиерно требаше да биде претставен на автосалонот во Женева, но ситуацијата со епидемијата на корона вирус и откажувањето…

Најпознатото парче накит, ѓерданот BoucheronМода и убавина

Најпознатото парче накит, ѓерданот Boucheron

Новата колекција накит на Boucheron му оддава почит на најинтересното парче на луксузната куќа – ѓерданот Boucheron. Создавајќи сосема нова идеа…

3 важни причини зошто да консумирате суви смокви секој денЗдравје и Фитнес
ЗДРАВ КОРНЕР

3 важни причини зошто да консумирате суви смокви секој ден

Сувите смокви се совршен избор за ужина … Сувите смокви се одличен извор на минерали, витамини и антиоксиданти, се сметаат…

Колекција на чанти на Dolce & Gabbana пролет/лето 2020Мода и убавина
ШАРЕНИЛО ОД БОИ

Колекција на чанти на Dolce & Gabbana пролет/лето 2020

Dolce&Gabbana, големата италијанска модна индустрија, најавува убаво, долго и топло лето. Најплатената светска телевизиска актерка во 2019 година, Софија Вергара, блеска…

The Chicks објавија нова песнаМузика и филм
БРАВО!

The Chicks објавија нова песна

Сандра, Наталија и Моника со песната „Travelers“ сакаат да им го разубават периодот на изолација на македонската публика. „Во ова…