Новиот Honor 9X ProМобилни и технологија
ПОВТОРНО НЕШТО ДОБРО

Новиот Honor 9X Pro

Новиот модел  Honor 9X Pro е пуштен во продажба во Европа и веќе може да се купи во неколку земји.…

Џиџи Буфон продолжува во ЈувентусСпорт
РАНО Е ЗА ПЕНЗИЈА

Џиџи Буфон продолжува во Јувентус

Џиџи Буфон нема да замине во пензија поради коронавирусот туку ќе го продолжи договорот на уште една сезона. Италијански „Тутоспорт“…

Модерни пролетни стилски фризуриМода и убавина

Модерни пролетни стилски фризури

Пролетта пристигна, а со тоа и дел од нашите потребни промени во истата. Можеби ќе сакате да ја започнете со…

Клои Кардашијан сака второ детеШоу бизнис и трач
ХМММ...

Клои Кардашијан сака второ дете

Една од сестрите Кардашијан, Клои Кардашијан размислува за проширување на своето семејство. Таа сака нејзината ќерка Тру некогаш да добие…

Вежби за добро обликувани рацеЗдравје и Фитнес
ЛЕТОТО Е НА ПРАГОТ

Вежби за добро обликувани раце

Мора да признаеме дека има делови од телото кои привлекуваат малку повеќе внимание, а тоа се задникот, абдоменот и нозете,…

”Три метри над небото” – нова серија на NetflixМузика и филм
ЌЕ ИМА ШТО ДА ГЛЕДАМЕ

”Три метри над небото” – нова серија на Netflix

Сите добро се сеќаваме на овој одличен шпански филм, кој пред неколку години целосно ја воодушеви публиката, кој беше направен…

Бела кошула, најпрактичното модно парче во вашиот гардероберМода и убавина

Бела кошула, најпрактичното модно парче во вашиот гардеробер

Бидејќи имаме на располагање многу слободно време, многумина од нас решивме да го искористиме слободното време за да ги средиме…

Националната галерија ја споделува уметноста на децата кои се заблагодаруваат на нашите херои за целата напорна работа!Настани

Националната галерија ја споделува уметноста на децата кои се заблагодаруваат на нашите херои за целата напорна работа!

Ако имате деца дома и им е досадно, еве одлична активност да ја поттикнеме нивната креативност.  И покрај тоа што…