Кајли Џенер е најбогатата млада милијардеркаШоу бизнис и трач
СЕ ОЧЕКУВАШЕ

Кајли Џенер е најбогатата млада милијардерка

Според годинешната листа на милијардери на „Forbs worls“, Кајли Џенер, е најмладата милијардерка во светот на само 22-годишна возраст. Втора…

Дејвид и Викторија Бекам купија апартман во МајамиШоу бизнис и трач
WOW

Дејвид и Викторија Бекам купија апартман во Мајами

Дејвид и Викторија Бекам сè повеќе време минуваат во Мајами откако тој стана ко-сопственик на фудбалскиот клуб Inter Miami CF. Па, славниот…

Енрике Иглесијас сподели видео од својата ќеркичкаМузика и филм
КОЛКУ Е СЛАТКА

Енрике Иглесијас сподели видео од својата ќеркичка

Во време на изолација, сите родители можат повеќе време да им посветат на своите деца. Па така и Енрике Иглесијас…

Анастасија Ражнатовиќ во минијатурно бикиниШоу бизнис и трач
ХМММ...

Анастасија Ражнатовиќ во минијатурно бикини

Анастасија Ражнатовиќ , веќе подолго време е во изолација во Нови Сад заедно со своето момче. Како и повеќето, сончевиот ден…

Премиера на новата Kia SorentoАвто-мото
ИНТЕРЕСЕН ДИЗАЈН

Премиера на новата Kia Sorento

Со овој модел, компанијата ги подигнува стандардите за ефикасност и квалитет во средната класа на SUV модели, каде се позиционирани…

Алесандра Амбросио го прослави  39-тиот роденденМода и убавина
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

Алесандра Амбросио го прослави 39-тиот роденден

Алесандра Амбросио уживаше во друштвото на своите најсакани за својот 39-ти роденден. Атрактивниот поранешен ангел на Victoria’s Secret славеше дома…

Значењето на традиционалните велигденски боиЗанимливости
СЕ ПОДГОТВУВАМЕ ЗА ВЕЛИГДЕН

Значењето на традиционалните велигденски бои

Нема сомнение дека Велигденските празници се едни од најубавите. Не е случајно што црвената, жолтата, виолетовата, белата и зелената се…