Вежби за обликување на телотоЗдравје и Фитнес

Вежби за обликување на телото

Вежбањето е нешто што може да ни биде од голема корист , без разлика дали веќе имате рутина за вежбање…

Керамиката, вечна инспирација за уредување на домот#Убав живот

Керамиката, вечна инспирација за уредување на домот

Шпанското креативно студио ,,Masquepacio” претстави нов дизајн на ентериер наречен „Од минатото до иднината“, а самиот дизајн му оддава почит…

Стилски жолти модни пролетни додатоциМода и убавина

Стилски жолти модни пролетни додатоци

Пролетниот период е секако еден од нашите омилени и веруваме дека е непотребно да се спомене зошто е тоа така.…

Израелската убавица Гал Гадот ја краси насловната на VogueМода и убавина

Израелската убавица Гал Гадот ја краси насловната на Vogue

На насловната страница на американското списание Vogue се најде популарната израелска филмска ѕвезда Гал Гадот. Актерка го слави својот 35-ти роденден на…