Лили Ален објави провокативна фотографијаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Лили Ален објави провокативна фотографија

Лили Ален  објави фотографија на која е целосно гола. На фотографијата, Лили позира пред огледало за бања со пешкир на…

Рецепт за ледено кафеЗанимливости
ММММ

Рецепт за ледено кафе

Омилените кафулиња сè уште не ги отворија своите врати, а нашите тераси и дворови се претворија во идеални места за…

Како ќе изгледа патувањето по пандемијата?Живот
ХМММ...

Како ќе изгледа патувањето по пандемијата?

Поминаа скоро три цели месеци откако пандемијата на коронавирусот остави многу луѓе од светот затворени во нивните домови, со ограничено…

Бел фустан – идеално парче за пролетни деновиМода и убавина

Бел фустан – идеално парче за пролетни денови

Белата боја симболизира сонце, високи температури и релаксација без многу размислување. Затоа белите фустани се дефинитивно модел што секоја жена…

Oстајте да помини фичото,  не се туркајте, држете растојаниеНастани

Oстајте да помини фичото, не се туркајте, држете растојание

Идејата и целта на уметничката акција е на креативен начин да ги предупреди граѓаните од неопходноста да се одржува физичко…

Објавена книгата „ВО ВРЕМЕ НА ЕПИДЕМИЈА“ од Паоло ЏорданоНастани

Објавена книгата „ВО ВРЕМЕ НА ЕПИДЕМИЈА“ од Паоло Џордано

„Македоника литера“ ја објави книгата на познатиот италијански писател Паоло Џордано „Во време на епидемија“, во превод од италијански јазик…

Fiat го претстави електричниот 500Авто-мото

Fiat го претстави електричниот 500

Во италијанскиот производител велат дека моделот ќе ги „промени правилата на игра“ за возила со таканаречени нулта емисија. Fiat на…

Каролина Гочева наполни 40 годиниМузика и филм
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН КАРОЛИНА

Каролина Гочева наполни 40 години

Каролина Гочева  го прослави 40-тиот роденден во домашна атмосфера. Таа објави фотографија од тортата заедно со пораката: „Другари, фала ви на…

Џиџи Хадид е бремена!?Шоу бизнис и трач
WOW

Џиџи Хадид е бремена!?

Џиџи Хадид и Зејн Малик ќе станат родители. Парот го очекува своето прво дете и дека Џиџи е во 20-тата…

До совршена линија без целулит со неколку чекориЗдравје и Фитнес
СЕ ПОДГОТВУВАМЕ ЗА ЛЕТОТО

До совршена линија без целулит со неколку чекори

Топлите денови се пред нас, што значи дека наскоро скокнуваме во лесна летна облека. Токму оваа транзиција предизвикува главоболка на…