Јелена Карлеуша ги покажа стомачните мускулиМузика и филм
БРАВО!

Јелена Карлеуша ги покажа стомачните мускули

Јелена Карлеуша сериозно му се посвети на својот изглед, а резултатите од нејзиниот труд се повеќе од очигледни. Таа ги…

Електричен автомобил кој може да се вози без возачка дозволаАвто-мото
WOW

Електричен автомобил кој може да се вози без возачка дозвола

Citroen пред една година, на автомобилскиот саем во Женева, го претстави својот концепт за попристапно патничко возило промовирајќи го малиот…

Тамара Тодевска е Пејачка на годинатаМузика и филм
ГОРДОСТ НАША

Тамара Тодевска е Пејачка на годината

Тамара Тодевска се закити со две награди на 23-тото издание на „Златна бубамара на популарноста“. 34-годишната пејачка ги доби статуетките…

Топло добредојде во новиот дијализен центар во Куманово!#Убав живот

Топло добредојде во новиот дијализен центар во Куманово!

Со гордост Ви го претставуваме отворањето на нашиот нов дијализен центар во Куманово на 28 февруари. Откако ДИАВЕРУМ ги презема,…