Промоција на македонската песна за Евровизија 2020Музика и филм
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ

Промоција на македонската песна за Евровизија 2020

Во недела на МТВ ќе биде премиерно прикажана песната „YOU“, со која Васил Гарванлиев ќе настапува на годинашното прво полуфинале…

Новото Porsche 911 Turbo S купеАвто-мото
WOW

Новото Porsche 911 Turbo S купе

Новиот Porsche 911 Turbo S дебитираше во купе и кабриолет верзија, со мотор од 650 КС. Производителот со седиште во…

Војвотката Кетрин принцот Вилијам во посета на ИрскаШоу бизнис и трач
СЕКОГАШ ДОБРОДОЈДЕНИ

Војвотката Кетрин принцот Вилијам во посета на Ирска

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам ја започнаа официјалната турнеја во Ирска. На вечерен настан во туристичката атракција „Guinness Storehouse“, Кетрин…

UTERM – најдобро решение за сите трговски партнериЖивот

UTERM – најдобро решение за сите трговски партнери

Како што членовите на Cashback World ја користат лојалната програма на мајВорлд (myWorld), така и трговците имаат можност да ја…

Започнува со изградба првиот Ритеил (Малопродажен) Парк во КумановоЖивот
Eсклузивен застпник за изнјмување е домашната компанија Cushman and Wakefield/Fortonmka

Започнува со изградба првиот Ритеил (Малопродажен) Парк во Куманово

Со вкупна површина од 35.000 м2 на купувачите ќе им бидат на располагање веќе познатите домашни и странски модни брендови,…

Бред Пит доаѓа во СрбијаШоу бизнис и трач
ВИСТИНА ИЛИ ...

Бред Пит доаѓа во Србија

Бред Пит во септември би можел да биде гостин во Србија, поточно во Белград. Еден српски бизнисмен наводно преговара со…

Се снима нова сезона на серијата Gossip GirlМузика и филм
ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ

Се снима нова сезона на серијата Gossip Girl

Блејк Лајвли, Леингтон Мистер и Пен Бедглеј нема да се појават во новата верзија на серијата, освен доколку самите не…

Џенифер Лопез гостуваше кај ОпраМузика и филм
СЕКОГАШ ОРИГИНАЛНА

Џенифер Лопез гостуваше кај Опра

Џенифер Лопез беше гостинка на Опра Винфри. На настанот во Инглвуд, Калифорнија, 50-годишната пејачка и актерка изгледаше прекрасно во жолт…

Сенидах објави нова песнаМузика и филм
БРАВО!

Сенидах објави нова песна

Балканската дива Сенида Хајдарпасиќ, попозната како Сенидах, објави нова песна под насловот „Само уживај“. Напишана од страна на Бенџамин Крнетиќ,…

Бидете во Центар на вниманието – Недела на жената во Рамстор МолМода и убавина

Бидете во Центар на вниманието – Недела на жената во Рамстор Мол

Од 04 до 08 март бидете во ЦЕНТАР на вниманието. Започнуваат деновите посветени на жената. Традиционално секоја година Рамстор Мол…