Ќерката на Кајне Вест и Ким Кардашијан ја освои сценатаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Ќерката на Кајне Вест и Ким Кардашијан ја освои сцената

Никогаш не е прерано да се започне со музичката кариера, а токму тоа го докажа шестгодишната ќерка на Kanye West…

Милица Павловиќ го покажа совршениот задникМузика и филм
ПОВТОРНО...

Милица Павловиќ го покажа совршениот задник

Милица Павловиќ објави фотографија во бикини на Инстаграм . Милица важи за една најзгодните и најубави пејачки на српската сцена,…

Џорџ и Амал Клуни повеќе не живеат заедно!?Шоу бизнис и трач
ЗАРЕМ?

Џорџ и Амал Клуни повеќе не живеат заедно!?

Амал Клуни и холивудскиот актер Џорџ Клуни се едни од највлијателните славни личности. Парот долго време важеше за еден од…

Џенифер Лопез,новото заштитно лице на CoachМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Џенифер Лопез,новото заштитно лице на Coach

50-годишната ѕвезда сними рекламна кампања за америчкиот бренд во Њујорк. Славната пејачка и актерка позираше во модели од колекцијата за…

Елена Ристеска е нов бренд амбасадор на NISSAN JUKEМузика и филм
БРАВО!

Елена Ристеска е нов бренд амбасадор на NISSAN JUKE

Елена Ристеска за време на осмомартовското „Женско рели 2020” во организација на Автомобилистичката федерација на Македонија (АФМ) пристигна како горд сопственик…

Рамстор Мол – Центар за сите дамиНастани

Рамстор Мол – Центар за сите дами

Во овие денови на жената уживајте во попустите во омилените продавници на жените. Традиционално и оваа година го организираме базарот на…

Кети Пери и Орландо Блум ќе станат родителиМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Кети Пери и Орландо Блум ќе станат родители

Среќната вест беше откриена со објавувањето на новиот спот на славната пејачка. Во видеозаписот за „Never Worn White“ таа се…

Меган Маркл и принцот Хари се вратија во ЛондонШоу бизнис и трач
ХМММ...

Меган Маркл и принцот Хари се вратија во Лондон

Меган Маркл и принцот Хари се вратија во Лондон за да ги исполнат и последните должности пред да се откажат…

JW Marriott Maldives Resort & Spa, ново спектакуларно одморалиште на Малдиви#Убав живот
РАЈ

JW Marriott Maldives Resort & Spa, ново спектакуларно одморалиште на Малдиви

Marriott International штотуку го отвори JW Marriott Maldives Resort & Spa, ново спектакуларно одморалиште на Малдиви кое се наоѓа на…

Емина Јаховиќ го промени својот изгледМузика и филм
ХМММ...

Емина Јаховиќ го промени својот изглед

Емина Јаховиќ на социјалните мрежи предизвика хаос со објавата на која се гледа дека ја променила бојата на косата. Јаховиќ…