Бергузар Корел се породиШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Бергузар Корел се породи

Турската актерка Бергузар Корел се породи и роди момче тешко 3,5 килограми и долго 51 сантиметар. Ова е второ дете…

Јелена Карлеуша наскоро ќе ја објави новата песнаМузика и филм
ПОВТОРНО...

Јелена Карлеуша наскоро ќе ја објави новата песна

Јелена Карлеуша подготвува нешто сосема ново. Во прашање е нова песна со наслов „Ла Бомба“, која со месеци наназад ја…

Даниел Крејг сними „жешка“ насловна страница за британскиот магазин GQМузика и филм
WOW

Даниел Крејг сними „жешка“ насловна страница за британскиот магазин GQ

Згодниот британски актер ја играше улогата на најпознатиот таен агент по петти пат во филмот No Time To Die, чија…

Кендал Џенер во впечатлив е микро-костим за капењеМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Кендал Џенер во впечатлив е микро-костим за капење

Кендал Џенер постираше фотографија на Инстаграм како ужива на плажа, во впечатлив микро-костим за капење. Ова бикини го открива сосема…

Кајли Миног позира во секси изданиеШоу бизнис и трач
WOW

Кајли Миног позира во секси издание

Австралиската пејачка Кајли Миног позира во секси издание, покажувајќи ја својата соврешена форма во „леопард“ боди и каубојски чизми. Кајли…

Кети Пери го прошета трудничкото стомачеМузика и филм
ПРЕСРЕЌНА МАМА

Кети Пери го прошета трудничкото стомаче

35-годишната пејачка беше фотографирана во луксузна продавница за бебешки производи во Мелбурн. Популарната музичарка беше облечена во тесен цветен фустан…

Шакира го објави видео записот за „Me Gusta“Музика и филм
ИНТЕРЕСНО,ШАРЕНО

Шакира го објави видео записот за „Me Gusta“

43-годишната колумбијска пејачка и порториканскиот рапер го објавија колоритниот спот за нивната заедничка песна „Me Gusta“. Шакира соработуваше со Anuel…

Програма во Јавна собаНастани

Програма во Јавна соба

Ние сме секогаш расположени за готвење! Ако и вие и вашите колеги ја делите истата пасија, повелете на едно незаборавно…

Меган Маркл во префинета црвена креацијаМода и убавина
WOW

Меган Маркл во префинета црвена креација

Меган Маркл мамеше воздишки на Mountbatten Festival of Music. 38-годишната поранешна актерка изгледаше феноменално во црвен стајлинг на свеченоста која…

Спотот за македонската евровизиска песна „YOU”Музика и филм
ДРЖИМЕ СРЕЌА ЗА ВАСИЛ

Спотот за македонската евровизиска песна „YOU”

Песната е дело на сестрите Невенка и Калина Нешкоски од Охрид, кои живеат во Чикаго. „YOU” е покана за сите…