Ема Стоун ја откажа венчавкатаМузика и филм
ХМММ...

Ема Стоун ја откажа венчавката

Ема Стоун и Дејв Меккари требаше да се венчаат минатиот викенд, но ја одложија церемонијата поради коронавирусот. 31-годишната оскаровка требаше…

#ЧИТАЈДОМА – ТРИ НУДИ БЕСПЛАТНИ Е-КНИГИ ЦЕЛ МЕСЕЦЖивот

#ЧИТАЈДОМА – ТРИ НУДИ БЕСПЛАТНИ Е-КНИГИ ЦЕЛ МЕСЕЦ

Издавачки центар ТРИ, со цел да им излезе во пресрет на читателите во периодот на изолација, предвреме ја става во…

Браво и за пекара ДИМАНЖивот
Бесплатен појадок за сите доктори на инфективна клиника

Браво и за пекара ДИМАН

Во овие моменти, кога грижата за другите е исто толку важна како и онаа за себе, ПЕКАРА ДИМАН која се…

Кралицата Елизабета во самоизолацијаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Кралицата Елизабета во самоизолација

Кралицата Елизабета одлучи заедно со сопругот Филип, до крајот на пандемијата од коронавирусот да биде во дворецот Виндзор во самоизолација.…

Џенифер Лопез не им се предава на годинитеМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Џенифер Лопез не им се предава на годините

Латино пејачката и глумица Џенифер Лопез и на оваа возраст е прекрасна. Таа објави фотографии на својот профил на кои…

Браво за НОМАД, секоја честЖивот

Браво за НОМАД, секоја чест

Кафе Номад покажа како треба да се биде општествено одговорна компанија во овие тешки времиња за сите нас. На нивниот…

УЕФА ќе ја помести датата за почеток на Европското првенство во фудбалСпорт
БРАВО!

УЕФА ќе ја помести датата за почеток на Европското првенство во фудбал

Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ) ќе побара од УЕФА да се помести Европското првенство поради корона вирусот, за да може да…

И Хајди Клум заразена од корона вирусот!?Мода и убавина
ХМММ...

И Хајди Клум заразена од корона вирусот!?

Хајди Клум ги шокираше своите фанови на социјалните мрежи, кога објави видео дека е во домашна изолација и дека по…

Лејди Гага во самоизолацијаМузика и филм
ПАМЕТНО

Лејди Гага во самоизолација

Лејди Гага на својот Инстаграм профил, објави дека донела одлука за самоизолација, во период кога ситуацијата со коронавирусот станува се…

Ново скратено работно време за Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол MолЖивот

Ново скратено работно време за Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол

Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол најавуваат дека до сега ги подржуваа сите донеси одлуки и…