Facebook со нов дизајнМобилни и технологија
МАЛА ПРОМЕНА

Facebook со нов дизајн

Facebook најави промена на корисничкиот интерфејс на нивната страна на десктоп. Новиот изглед на мрежата е направен да биде скоро ист…

Меланија Трамп проговори јавно за корона вирусотШоу бизнис и трач
БРАВО!

Меланија Трамп проговори јавно за корона вирусот

Првата дама на Америка и се обрати на јавноста, укажа на опасноста од пандемијата и прати силна порака. „Денес сакам…

Донатела Версаче донираше 200 илјади евра за борба против коронавирусотМода и убавина
БРАВО ЗА ПОТЕГОТ

Донатела Версаче донираше 200 илјади евра за борба против коронавирусот

Донатела Версаче, креативна директорка на италијанската модна куќа „Версаче“ донираше 200 илјади евра за болницата Сан Рафаеле во Милано, односно…

Новата KIA SorentoАвто-мото
ОФИЦИЈАЛНО

Новата KIA Sorento

KIA и официјално ги потврди спецификациите на новиот, голем SUV. Луѓето од KIA се навистина убедени во талентите на новиот…

Секоја чест! Макпетрол донира 3.200.000 денари во Министерството за здравствоЖивот

Секоја чест! Макпетрол донира 3.200.000 денари во Министерството за здравство

Особено во време на потреба, важно е да се покаже солидарност и да сториме сè заедно за надминување на кризата…

ВРЕМЕ Е ЗА СЕДЕЊЕ И КУПУВАЊЕ ОД ДОМАЖивот

ВРЕМЕ Е ЗА СЕДЕЊЕ И КУПУВАЊЕ ОД ДОМА

Во време на пандемија и ситуација која нормалното функционирање на работите го направи тешко и речиси невозможно, со Cashback World…

Меган Маркл и Хари се враќаат во Велика Британија?!Шоу бизнис и трач
ЗАРЕМ?

Меган Маркл и Хари се враќаат во Велика Британија?!

Поради коронавирусот кој моментално владее во Европа, медиумите моментално заборавија на неодамнешниот кралски скандал при кој Меган и Хари се…

Откажана Евровизија 2020Музика и филм
ОФИЦИЈАЛНО!

Откажана Евровизија 2020

Европската радио-дифузна агенција излезе со соопштение дека 65-тото издание на Евровизија нема да се одржи. Евровизија оваа година требаше да…

Ким Кардашијан е една од најзгодните жени на светотШоу бизнис и трач
ЗАРЕМ?

Ким Кардашијан е една од најзгодните жени на светот

Ким Кардашијан постојано работи напорно во теретана за да има идеален задник и перфектни нозе. Личниот тренер на Кардашијан,Мелиса Алкантара,…

Маја Беровиќ сподели сензуално видеоМузика и филм
WOW

Маја Беровиќ сподели сензуално видео

Маја Беровиќ е една од многуте пејачки која ги слуша советите да се остане дома во време на оваа пандемија…