Џејми Оливер се враќа на телевизиските екраниЗдравје и Фитнес
ПОВТОРНО...

Џејми Оливер се враќа на телевизиските екрани

Популарниот готвач кој минатата година прогласи банкрот сега се враќа на телевизиските екрани со нова емисија наменета за луѓето во…

Facebook со нов дизајнМобилни и технологија
МАЛА ПРОМЕНА

Facebook со нов дизајн

Facebook најави промена на корисничкиот интерфејс на нивната страна на десктоп. Новиот изглед на мрежата е направен да биде скоро ист…

Меланија Трамп проговори јавно за корона вирусотШоу бизнис и трач
БРАВО!

Меланија Трамп проговори јавно за корона вирусот

Првата дама на Америка и се обрати на јавноста, укажа на опасноста од пандемијата и прати силна порака. „Денес сакам…