Новата KIA SorentoАвто-мото
ОФИЦИЈАЛНО

Новата KIA Sorento

KIA и официјално ги потврди спецификациите на новиот, голем SUV. Луѓето од KIA се навистина убедени во талентите на новиот…

Секоја чест! Макпетрол донира 3.200.000 денари во Министерството за здравствоЖивот

Секоја чест! Макпетрол донира 3.200.000 денари во Министерството за здравство

Особено во време на потреба, важно е да се покаже солидарност и да сториме сè заедно за надминување на кризата…

ВРЕМЕ Е ЗА СЕДЕЊЕ И КУПУВАЊЕ ОД ДОМАЖивот

ВРЕМЕ Е ЗА СЕДЕЊЕ И КУПУВАЊЕ ОД ДОМА

Во време на пандемија и ситуација која нормалното функционирање на работите го направи тешко и речиси невозможно, со Cashback World…

Меган Маркл и Хари се враќаат во Велика Британија?!Шоу бизнис и трач
ЗАРЕМ?

Меган Маркл и Хари се враќаат во Велика Британија?!

Поради коронавирусот кој моментално владее во Европа, медиумите моментално заборавија на неодамнешниот кралски скандал при кој Меган и Хари се…

Откажана Евровизија 2020Музика и филм
ОФИЦИЈАЛНО!

Откажана Евровизија 2020

Европската радио-дифузна агенција излезе со соопштение дека 65-тото издание на Евровизија нема да се одржи. Евровизија оваа година требаше да…