УЕФА ќе ја помести датата за почеток на Европското првенство во фудбалСпорт
БРАВО!

УЕФА ќе ја помести датата за почеток на Европското првенство во фудбал

Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ) ќе побара од УЕФА да се помести Европското првенство поради корона вирусот, за да може да…

И Хајди Клум заразена од корона вирусот!?Мода и убавина
ХМММ...

И Хајди Клум заразена од корона вирусот!?

Хајди Клум ги шокираше своите фанови на социјалните мрежи, кога објави видео дека е во домашна изолација и дека по…

Лејди Гага во самоизолацијаМузика и филм
ПАМЕТНО

Лејди Гага во самоизолација

Лејди Гага на својот Инстаграм профил, објави дека донела одлука за самоизолација, во период кога ситуацијата со коронавирусот станува се…