Шакира го објави видео записот за „Me Gusta“Музика и филм
ИНТЕРЕСНО,ШАРЕНО

Шакира го објави видео записот за „Me Gusta“

43-годишната колумбијска пејачка и порториканскиот рапер го објавија колоритниот спот за нивната заедничка песна „Me Gusta“. Шакира соработуваше со Anuel…

Програма во Јавна собаНастани

Програма во Јавна соба

Ние сме секогаш расположени за готвење! Ако и вие и вашите колеги ја делите истата пасија, повелете на едно незаборавно…

Меган Маркл во префинета црвена креацијаМода и убавина
WOW

Меган Маркл во префинета црвена креација

Меган Маркл мамеше воздишки на Mountbatten Festival of Music. 38-годишната поранешна актерка изгледаше феноменално во црвен стајлинг на свеченоста која…

Спотот за македонската евровизиска песна „YOU”Музика и филм
ДРЖИМЕ СРЕЌА ЗА ВАСИЛ

Спотот за македонската евровизиска песна „YOU”

Песната е дело на сестрите Невенка и Калина Нешкоски од Охрид, кои живеат во Чикаго. „YOU” е покана за сите…

Ќерката на Кајне Вест и Ким Кардашијан ја освои сценатаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Ќерката на Кајне Вест и Ким Кардашијан ја освои сцената

Никогаш не е прерано да се започне со музичката кариера, а токму тоа го докажа шестгодишната ќерка на Kanye West…