Рамстор Мол – Центар за сите дамиНастани

Рамстор Мол – Центар за сите дами

Во овие денови на жената уживајте во попустите во омилените продавници на жените. Традиционално и оваа година го организираме базарот на…

Кети Пери и Орландо Блум ќе станат родителиМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Кети Пери и Орландо Блум ќе станат родители

Среќната вест беше откриена со објавувањето на новиот спот на славната пејачка. Во видеозаписот за „Never Worn White“ таа се…

Меган Маркл и принцот Хари се вратија во ЛондонШоу бизнис и трач
ХМММ...

Меган Маркл и принцот Хари се вратија во Лондон

Меган Маркл и принцот Хари се вратија во Лондон за да ги исполнат и последните должности пред да се откажат…

JW Marriott Maldives Resort & Spa, ново спектакуларно одморалиште на Малдиви#Убав живот
РАЈ

JW Marriott Maldives Resort & Spa, ново спектакуларно одморалиште на Малдиви

Marriott International штотуку го отвори JW Marriott Maldives Resort & Spa, ново спектакуларно одморалиште на Малдиви кое се наоѓа на…