Емина Јаховиќ го промени својот изгледМузика и филм
ХМММ...

Емина Јаховиќ го промени својот изглед

Емина Јаховиќ на социјалните мрежи предизвика хаос со објавата на која се гледа дека ја променила бојата на косата. Јаховиќ…

Промоција на македонската песна за Евровизија 2020Музика и филм
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ

Промоција на македонската песна за Евровизија 2020

Во недела на МТВ ќе биде премиерно прикажана песната „YOU“, со која Васил Гарванлиев ќе настапува на годинашното прво полуфинале…

Новото Porsche 911 Turbo S купеАвто-мото
WOW

Новото Porsche 911 Turbo S купе

Новиот Porsche 911 Turbo S дебитираше во купе и кабриолет верзија, со мотор од 650 КС. Производителот со седиште во…

Војвотката Кетрин принцот Вилијам во посета на ИрскаШоу бизнис и трач
СЕКОГАШ ДОБРОДОЈДЕНИ

Војвотката Кетрин принцот Вилијам во посета на Ирска

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам ја започнаа официјалната турнеја во Ирска. На вечерен настан во туристичката атракција „Guinness Storehouse“, Кетрин…

UTERM – најдобро решение за сите трговски партнериЖивот

UTERM – најдобро решение за сите трговски партнери

Како што членовите на Cashback World ја користат лојалната програма на мајВорлд (myWorld), така и трговците имаат можност да ја…

Започнува со изградба првиот Ритеил (Малопродажен) Парк во КумановоЖивот
Eсклузивен застпник за изнјмување е домашната компанија Cushman and Wakefield/Fortonmka

Започнува со изградба првиот Ритеил (Малопродажен) Парк во Куманово

Со вкупна површина од 35.000 м2 на купувачите ќе им бидат на располагање веќе познатите домашни и странски модни брендови,…