Капитенот Пандев апелира: Седете дома, слушајте ги препоракитеСпорт

Капитенот Пандев апелира: Седете дома, слушајте ги препораките

Бројни спортисти се приклучија кон иницијативата да се почитуваат препораките од институциите во битката со справувањето со пандемијата од коронавирусот,…

Македонски познати лица во новата кампања на Моден Викенд СкопјеМода и убавина

Македонски познати лица во новата кампања на Моден Викенд Скопје

Ѕвездата Јана Бурческа, писателката Ксенија Николова, дизајнерката Стефанија Насеска и ракометарката Викторија Пеовска, сочинуваат мал дел од протагонистите во мултимедијалниот…

Млад Ирец со голманска тренинг техника која стана вирален хитСпорт
Е ова е тренинг

Млад Ирец со голманска тренинг техника која стана вирален хит

Заради рестрикции за движење на сите страни ширум Европа ги примора фудбалските ѕвезди да бараат алтернатнивни начини за да останат…

Топ 5 филмови со најголем рејтинг на IMDbМузика и филм
#СЕДИСИДОМА

Топ 5 филмови со најголем рејтинг на IMDb

Сега е совршено време да ги изгледаш сите филмови и серии за кои претходно немаше време. На IMDb има неколку филмови…

Четири совети за јакнење на имунитетотЗдравје и Фитнес
КОРИСНИ СОВЕТИ

Четири совети за јакнење на имунитетот

Ширењето на корона вирусот, ама и брзата промена на времето кое се очекува, во прв план го става јакнењето на…

Анастасија Ражнатовиќ најавува нова песнаМузика и филм
НОВ ХИТ ВО НАЈАВА

Анастасија Ражнатовиќ најавува нова песна

Анастасија Ражнатовиќ неодамна  ја објави песната „Хероина“, за која најави и дека веќе се работи на видеоспот. Анастасија веќе има…

Алесандра Амбросио ја промовира својата бикини линија „Gal Floripa“Мода и убавина
WOW

Алесандра Амбросио ја промовира својата бикини линија „Gal Floripa“

Манекенката и поранешниот ангел на „Викторија сикрет“ го покажа своето совршено тело во бикини. Алесандра Амбросио на својот Инстаграм профил…

Семос Едукација воведува виртуелни училници за online учење и организира бесплатна online обука за наставнициЖивот

Семос Едукација воведува виртуелни училници за online учење и организира бесплатна online обука за наставници

Семос Едукација овие денови ги отвори своите виртуелни училници за сите слушатели низ цела Македонија за online учење без граници.…

Awakening Consciousness од Радован Витошевиќ и Катерина Ангеловска со нова корицаЗанимливости

Awakening Consciousness од Радован Витошевиќ и Катерина Ангеловска со нова корица

Книгата на Радован Витошевиќ и Катерина Ангеловска Awakening Consciousness која има за целд а го освојува светскиот пазар, доби супер креативно…

Џејми Оливер се враќа на телевизиските екраниЗдравје и Фитнес
ПОВТОРНО...

Џејми Оливер се враќа на телевизиските екрани

Популарниот готвач кој минатата година прогласи банкрот сега се враќа на телевизиските екрани со нова емисија наменета за луѓето во…