Леонардо Дикаприо се ожени?!Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Леонардо Дикаприо се ожени?!

 Леонардо Дикаприо, тајно се венчал со својата девојка Камила Мороне.  Според овие шпекулации, парот се одлучил на овој потег уште пред…

„Медена земја“ доби награда на Златна бубамараМузика и филм
ЗАСЛУЖЕНО

„Медена земја“ доби награда на Златна бубамара

Македонскиот документарен филм беше награден на овогодишното издание на „Златна бубамара на популарноста“. Покрај режисерката Тамара Котевска и кинематограферот Фејми…

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!Настани

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Skopje City Mall секоја година има незаборавни осмомартовски доживувања, шопинг и нуди свежа перспектива на осмомартовските прослави. Најголемиот и најмодерениот…