Sony го лансира првиот 5G паметен телефонМобилни и технологија
БРАВО!

Sony го лансира првиот 5G паметен телефон

Јапонската компанија Sony го лансира својот прв 5G паметен телефон. Се работи за Xperia 1 II („Xperia One Mark Two“).…

Новиот Leon CupraАвто-мото
НОВ SUV АВТОМОБИЛ ДОСТАПЕН НА ПАЗАРОТ

Новиот Leon Cupra

Групацијата VW подготвува вистински напад во хот хеч сегментот, но од сите производители во оваа групација, Cupra прва ја има…

Одложено е снимањето на „Невозможна мисија“Музика и филм
ПОРАДИ КОРОНА ВИРУСОТ

Одложено е снимањето на „Невозможна мисија“

Том Круз е во Венеција каде го снима седмиот дел од филмот „Невозможна мисија“.  Но снимањето е стопирано по наредбата…

Ванеса Брајант во јавноста по смртта на Коби и нивната ќерка ЏианаШоу бизнис и трач
БРАВО!

Ванеса Брајант во јавноста по смртта на Коби и нивната ќерка Џиана

Ванеса Брајант со емотивен говор оддаде почит на нејзиниот сопруг Коби и ќерката Џиана во „Стејпл Центарот“ во Лос Анџелес.…