БОЕМОТ Е ПОВТОРНО ВО СКОПЈЕНастани

БОЕМОТ Е ПОВТОРНО ВО СКОПЈЕ

Издавачки центар ТРИ со најголемо задоволство ја претставува авторската книга „По дождот“ на филмскиот, телевизиски и театарски глумец и боем…

Фестивал на храна во Дубаи – од 26 февруари до 14 март!Здравје и Фитнес
ИНТЕРЕСНО

Фестивал на храна во Дубаи – од 26 февруари до 14 март!

Дубаи е водечка дестинација во светот во многу аспекти, така што гастрономијата не е исклучок. Заедно со највисоката зграда во…

Квентин Тарантино стана таткоМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Квентин Тарантино стана татко

 Квентин Тарантино потврдил дека неговата сопруга Даниела Пик се породила и дека станале родители на машко бебе. Како што наведува…

Ријана освои NAACP наградаМузика и филм
ЗАСЛУЖЕНО

Ријана освои NAACP награда

Ријана присуствуваше на доделувањето на наградите на NAACP (National Association for the Advancement of Colored People). 32-годишната пејачка изгледаше екстравагантно…