Куманово домаќин на втората работилница на Синдикатот на УПОЗ за спречување корупцијаЗанимливости

Куманово домаќин на втората работилница на Синдикатот на УПОЗ за спречување корупција

Во рамки на проектот „Подигни ја својата свест, пријави корупција, биди одговорен”, поддржан од Агенцијата на САД за меѓународен развој…

“Awakening Consciousness ” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ достапна во 4 европски земјиЗанимливости

“Awakening Consciousness ” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ достапна во 4 европски земји

Англиската верзија на една од најпродаваните книги кај нас за минатата година „Будење на свеста“ од Катерина Ангеловска и Радован…

Раста има нова девојкаМузика и филм
НОВА ЕСТРАДНА ЉУБОВНА ВРСКА

Раста има нова девојка

Познатиот рапер Стефан Ѓуриќ – Раста по разводот со пејачката Ана Николиќ наводно запловил во нова љубовна врска. Неговата нова…

Криси Тиген лансира нејзина колекција очила за сонцеМода и убавина
БРАВО!

Криси Тиген лансира нејзина колекција очила за сонце

Криси Тиген ја продлабочи својата соработка со австралискиот бренд Quay. 34-годишниот модел ја претстави својата нова колекција очила за сонце…

Џенифер Анистон,заводлива дива на фотосесија за „Interview“Мода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Џенифер Анистон,заводлива дива на фотосесија за „Interview“

Славната актерка од серијата „Пријатели“ го одбележа 51-виот роденден со заводлива фотосесија за списанието „Interview“. Модни куќи како Версаче, Живанши…