Енрике Иглесијас стана татко по трети патМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Енрике Иглесијас стана татко по трети пат

Енрике Иглесијас и Ана Курникова имаат за што да се радуваат. Славниот пар го доби своето трето дете. Среќната вест…

Мозаик 2020- Концертна турнеја на најголемите домашни музички ѕвездиМузика и филм

Мозаик 2020- Концертна турнеја на најголемите домашни музички ѕвезди

За првпат кај нас, МОЗАИК 2020 – голема заедничка концертна турнеја на нашите најголеми домашни ѕвезди. Затоа што заедно сме…

ДЕНОВИ НА ВИНО И ЉУБОВ ОД 12 ДО 14 ФЕВРУАРИ ВО РАМСТОР МОЛНастани

ДЕНОВИ НА ВИНО И ЉУБОВ ОД 12 ДО 14 ФЕВРУАРИ ВО РАМСТОР МОЛ

Од 12 до 14 февруари во Рамстор Мол ќе се одржат Денови на вино и љубов. Овие посебни магични денови…

ПАЗАРУВАЊЕТО СО CASHBACK WORLD КАРТИЧКАТА НЕ БИЛО НИКОГАШ ПОЛЕСНО!Живот

ПАЗАРУВАЊЕТО СО CASHBACK WORLD КАРТИЧКАТА НЕ БИЛО НИКОГАШ ПОЛЕСНО!

Купувањето или пазарувањето треба да биде забавно. Токму затоа Cashback World (Кешбек Ворлд) нуди можности за пазарување кои одговараат секому.…

Јувентус сака да го ангажира Пеп ГвардиолаСпорт
МАЛА ПРОМЕНА

Јувентус сака да го ангажира Пеп Гвардиола

Многу кратко откако се појавија гласините дека Јувентус сака да го врати Алегри, излегува шпекулација дека италијанскиот шампион цели уште…

Бил Гејтс стана првиот сопственик на луксузна јахта со течен водородМобилни и технологија
WOW

Бил Гејтс стана првиот сопственик на луксузна јахта со течен водород

Sinot Aqua е најновата суперјахта во сопственост на американскиот милијардер и ко-основач на Microsoft, Бил Гејтс. Тој ја плати суперјахтата дури…