8. Модна ноќ на невести во Скопје: Што понудија дизајнерите за новата сезона?Мода и убавина

8. Модна ноќ на невести во Скопје: Што понудија дизајнерите за новата сезона?

Најгламурозната прослава на љубовта се одржа по осми пат во метрополата, пружајќи им единствена прилика на сите идни младенци, детално…

Јелена Карлеуша се појави без перикаШоу бизнис и трач
МАЛА ПРОМЕНА ВО СТАЈЛИНГОТ

Јелена Карлеуша се појави без перика

Јелена Карлеуша по смртта на саканата мајка Дивна, која минатата година во март ја загуби битката со канцерот на дојка,…

Ѕвездите на „Медена земја“  на црвениот тепих на ОскарМузика и филм
ГОРДОСТ НАША

Ѕвездите на „Медена земја“ на црвениот тепих на Оскар

Екипата на „Медена земја“ (Honeyland) зачекори на црвениот тепих на Оскар 2020. Протагонистката Атиџе Муратова, режисерите Тамара Котевска и Љубо…

Модата на црвениот тепих на Оскарите 2020Мода и убавина
ГЛАМУРОЗНО

Модата на црвениот тепих на Оскарите 2020

Најголемото доделување на филмските награди, Оскари 2020, се одржа вчера во Лос Анџелес. Погледнете ја модата на познатите на црвениот…