Направена е чоколадна статуа со ликот на Кристијано РоналдоСпорт
ОРИГИНАЛНО! БРАВО!

Направена е чоколадна статуа со ликот на Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо за својот 35-ти роденден го доби најслаткиот подарок од сонародникот Жорж Кардозо. Португалскиот уметник направи статуа на Роналдо од…

Новиот Samsung Galaxy S20Мобилни и технологија
НЕШТО НОВО НА ПАЗАРОТ

Новиот Samsung Galaxy S20

Samsung наскоро ќе го претстави досега најмоќниот и најквалитетен премиум смартфон со новата серија на Samsung Galaxy S20. Фактор ќе…

Почина Кирк ДагласМузика и филм
УШТЕ ЕДНА ЅВЕЗДА ИЗГАСНА

Почина Кирк Даглас

Кирк Даглас замина во легендите. Холивудскиот актер имаше 103 години. Тажната вест ја соопшти неговиот син Мајкл Даглас преку порака.…