Child & Family Foundation со донација за децата од ХондурасЖивот

Child & Family Foundation со донација за децата од Хондурас

Child & Family Foundation (Чајлд енд Фемили Фондацијата) направи огромна донација за децата од Хондурас. Имено, во последните неколку години…

ЗАПОЧНА GARAGE SALEНастани

ЗАПОЧНА GARAGE SALE

Од денеска па се до 11 февруари заборавете на се друго и насочете се на шопинг во Рамстор Мол. Garage…

Официјален трејлер за Fast and Furious 9Музика и филм
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ

Официјален трејлер за Fast and Furious 9

Уште еден филм во франшизата по смртта на Пол Вокер, полн со автомобилска акција, достоен за претходните изданија. Дом сега…

Facebook во борба против коронавирусотМобилни и технологија
БРАВО!

Facebook во борба против коронавирусот

Kоронавирусот се шири низ светот, така и низ интернет се шират најразличните информации за него. Информациите на социјалните мрежи не…

Лоренцо ја прекинува пензијата и ќе вози во КаталонијаСпорт
ХМММ...

Лоренцо ја прекинува пензијата и ќе вози во Каталонија

Шпанскиот возач Хорхе Лоренцо замина во пензија и стана тест возач за екипата на Јамаха.  Трикратниот светски првак ги направи…

Ќерката на Лени Кравиц мами воздишкиМода и убавина
ИМА ЗОШТО

Ќерката на Лени Кравиц мами воздишки

Ќерката на популарниот музичар Лени Кравиц, Зои Кравиц не престанува да ја шокира јавноста. Зои обожава да биде во центарот…

Кендал Џенер е роденденското лице на Liu JoМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Кендал Џенер е роденденското лице на Liu Jo

Кендал Џенер е лице на кампањата  #Bornin1995, на Liu Jo , која го слави 25-от роденден на популарната марка. Модната марка Liu…