ПРОМОЦИЈА НА НАЈНОВАТА КНИГА НА АНА ЈОВКОВСКАНастани

ПРОМОЦИЈА НА НАЈНОВАТА КНИГА НА АНА ЈОВКОВСКА

Издавачки центар ТРИ на 5 февруари (среда) ќе ја промовира новата книга „САКАМ, ЗНАЧИ ПОСТОЈАМ“ на познатата новинарка и активистка…

ОД УТРЕ ЗАПОЧНУВА GARAGE SALE ВО РАМСТОР МОЛНастани

ОД УТРЕ ЗАПОЧНУВА GARAGE SALE ВО РАМСТОР МОЛ

Дали сте спремни за голем и незаборевен шопинг? Од 05 до 11 февруари само во Рамстор Мол започнува добро познатото…

Кајли Џенер го прослави вториот роденден на СтормиШоу бизнис и трач
СО СТИЛ

Кајли Џенер го прослави вториот роденден на Сторми

Сторми Вебстер, иако полни две години, имаше луксузна роденденска забава, испланирана од нејзината мајка Кајли Џенер. Всушност, се работеше за…

Лејди Гага го претстави новото момче на јавностаМузика и филм
НОВА ЉУБОВНА ХОЛИВУДСКА ПРИКАЗНА

Лејди Гага го претстави новото момче на јавноста

Лејди Гага за првпат се појави во јавност со новото момче. 33-годишната пејачка уживаше и се забавуваше со Мајкл Полански…

Ирина Шајк заводлива дива на забаваМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Ирина Шајк заводлива дива на забава

34-годишната Русинка присуствуваше на забава во Лондон огранизирана по повод BAFTA.  Забавата беше организирана од британскиот Вог и од компанијата за…