Скопје Сити Мол ве носи во ПаризНастани

Скопје Сити Мол ве носи во Париз

По повод месецот на љубовта и денот на заљубените, од 8ми до 14ти февруари, Скопје Сити Мол подготви интересен настан…

Канзас Сити го освоија Суперболот после 50 годиниСпорт
БРАВО!

Канзас Сити го освоија Суперболот после 50 години

Екипата на Канзас Сити Чиефс е освојувач на 54. Издание на Супербол откако во Мајами го победија Сан Франциско 49ерс…

Памела Андерсон се разведе по петти пат?!Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Памела Андерсон се разведе по петти пат?!

Холивуд репортер, кој прв ја објави веста за тајната свадба на Памела и Џон, сега објави приказна за нивниот прекин.…

Шакира и Џенифер Лопез заедно на сцената на SuperBowlСпорт
ЕНЕРГИЧНО

Шакира и Џенифер Лопез заедно на сцената на SuperBowl

Финалето на најголемиот спортски натпревар во САД, Superbowl, односно финалето на американската фудбалска лига , се одржа вчера по 54 пат…

Принцот Вилијам и војводката Кетрин почесни гости на BAFTAШоу бизнис и трач
КАКО И СЕКОЈА ГОДИНА

Принцот Вилијам и војводката Кетрин почесни гости на BAFTA

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се почесни гости на доделувањето на наградите BAFTA, веќе четврта година по ред. На манифестацијата…