Дуа Липа објави нова песнаМузика и филм
СЛУШНЕТЕ ЈА

Дуа Липа објави нова песна

Дуа Липа малку по малку ги открива песните од нејзиниот нов албум. Откако водечкиот сингл „Don’t Start Now“ стана хит, 24-годишната пејачка…

Четири филмови за Скопје Синема Сити Загревање 2020Настани

Четири филмови за Скопје Синема Сити Загревање 2020

На 5 и 6 февруари со почеток од 7 часот во киното на Кинотека на Македонија ќе се организира зимското…