Леонардо Дикаприо се ожени?!Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Леонардо Дикаприо се ожени?!

 Леонардо Дикаприо, тајно се венчал со својата девојка Камила Мороне.  Според овие шпекулации, парот се одлучил на овој потег уште пред…

„Медена земја“ доби награда на Златна бубамараМузика и филм
ЗАСЛУЖЕНО

„Медена земја“ доби награда на Златна бубамара

Македонскиот документарен филм беше награден на овогодишното издание на „Златна бубамара на популарноста“. Покрај режисерката Тамара Котевска и кинематограферот Фејми…

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!Настани

Скопје Сити Мол го слави денот на жената цели 4 дена!

Skopje City Mall секоја година има незаборавни осмомартовски доживувања, шопинг и нуди свежа перспектива на осмомартовските прослави. Најголемиот и најмодерениот…

Јелена Карлеуша во стилот на Џенифер Лопез!?Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Јелена Карлеуша во стилот на Џенифер Лопез!?

Јелена Карлеуша на снимањето на емисијата „Ѕвезде Гранде“, се појави во бомбастично издание. Јелена носеше фустан од модната марка „Версаче“, а…

Ким Кардашијан со провокативна фотосесија го рекламира својот брендМода и убавина
ПОВТОРНО...

Ким Кардашијан со провокативна фотосесија го рекламира својот бренд

Ким Кардашијан позира во пустина покрај автомобил, облечена во долна облека. Доминатна нијанса е бојата на кожа, а колекцијата е…

Лејди Гага го промени својот изгледМузика и филм
ПРЕКРАСНА Е

Лејди Гага го промени својот изглед

Новата песна на Лејди Гага официјално беше објавена денес. За новата песна насловена „Studpid Love“, поп-ѕвездата направи трансформација – розова…

Тејлор Свифт објави нова песна и видео записМузика и филм
СЕКОГАШ ОРИГИНАЛНА

Тејлор Свифт објави нова песна и видео запис

Тејлор Свифт ја има главната улога во спотот за песната „The Man“ кој самата го режираше. 30-годишната музичарка се маскира…

Официјална премиера на Volkswagen Touareg R SUVАвто-мото
WOW

Официјална премиера на Volkswagen Touareg R SUV

Volkswagen ја проширува гамата на модели со ознака R – и го претстави моќниот Touareg R кој користи хибриден погон…

Бела Хадид, гола на инстаграмШоу бизнис и трач
ХМММ...

Бела Хадид, гола на инстаграм

Манекенката Бела Хадид се фотографирала топлес откако направила третман за подобрување на имуниот сисстем во Париз. Бела Хадид објави две…

Џенифер Лопез во природно изданиеМузика и филм
ШТО ДА НЕ

Џенифер Лопез во природно издание

Џенифер Лопез непрекинато ја менува фризурата со вештачки прамени, но на најновите папараци фотографии таа е во природно светло. 50-годишната…