МЕНАЏМЕНТОТ НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ  УСПЕШНО ГИ ЕВАКУИРАШЕ СИТЕ ПОСЕТИТЕЛИНастани

МЕНАЏМЕНТОТ НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ УСПЕШНО ГИ ЕВАКУИРАШЕ СИТЕ ПОСЕТИТЕЛИ

Денешната дојава за подметната направа во просториите на најголемиот затворен трговски центар – Скопје Сити Мол, ги мобилизираше буквално сите…

Енрике Иглесијас ќе стане татко по трети патМузика и филм
ЧЕСТИТКИ

Енрике Иглесијас ќе стане татко по трети пат

Семејството на Енрике Иглесијас и Ана Курникова ќе се прошири за уште еден мал член. Шпанското списание „Hola“ објави дека…

Претставен новиот Seat leon FR 2020Авто-мото
ВО ИСЧЕКУВАЊЕ ДА ПРИСТИГНЕ ВО ЕВРОПА

Претставен новиот Seat leon FR 2020

Премиерата се одржа во главниот град на Каталонија, Барселона. Во отсуство на повеќегодишниот менаџер Лука де Мео кој е на…

Сашко Коцев објави фотографија со ќеркичкатаМузика и филм
БРАВО!

Сашко Коцев објави фотографија со ќеркичката

Сашко Коцев ретко споделува приватни моменти со јавноста. Токму поради тоа и фактот што неговата ќерка ретко ја покажува во…

Кои нови брендови дојдоа во Скопје Сити Мол во изминатата 2019 година?#Убав живот

Кои нови брендови дојдоа во Скопје Сити Мол во изминатата 2019 година?

Првиот современ трговски центар во Македонија – Скопје Сити Мол преку својот единствен концепт ги обединува шопингот, забавата и дружењето.…

Блејк Лајвли се појави во јавност по раѓањето на третото детеМузика и филм
ПРЕКРАСНА Е

Блејк Лајвли се појави во јавност по раѓањето на третото дете

Блејк Лајвли започна со активна промоција на својот најнов филмски проект „Rhythm Section“. 32-годишната актерка присуствуваше на премиерата на филмот…