Влатко Лозаноски освои награда на MAC во БелградМузика и филм
ЗАСЛУЖЕНО

Влатко Лозаноски освои награда на MAC во Белград

Влатко Лозаноски доби големо признание на Music Awards Ceremony. На церемонијата во Белград, македонскиот музичар освои награда за песната „Мајко“…

Новата Renault Arkana 2020Авто-мото
НЕШТО НОВО НИЗ УЛИЦИТЕ

Новата Renault Arkana 2020

Автомобилот, кој беше прикажан на московскиот автосалонот се вика Arkana, што во превод значи „тајна” и има за цел да…

Принцот Вилијам има нова титулаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Принцот Вилијам има нова титула

Кралицата Елизабета Втора во саботата, својот внук го именуваше за нов Висок комесар на Генералното собрние на црквата на Шкотска.…

Маја Беровиќ објави провокативна фотографијаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Маја Беровиќ објави провокативна фотографија

 Маја Беровиќ објави нова фотографија на Инстаграм на која позира во хотелска соба, а на себе има само долна облека.…