Се смирија Бред Пит и Џенифер АнистонШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Се смирија Бред Пит и Џенифер Анистон

Бред Пит и Џенифер Анистон повторно се во љубовна врска, пишува „Mirror“, а нивните пријатели откриле дека поранешните сопружници се…

Subaru го претстави концептниот електричен кросоверАвто-мото
ИНТЕРЕСНО

Subaru го претстави концептниот електричен кросовер

Subaru го покажа својот целосно електричен концептен кросовер чиј тизер го објави претходно во текот на оваа недела. Јапонскиот производител…

Модата на The 2020 GrammysМода и убавина
СЕКОЈА ЅВЕЗДА ВО СВОЕ ПРЕПОЗНАТЛИВО ИЗДАНИЕ

Модата на The 2020 Grammys

Доделувањето на „Греми“ наградите за исклучителен допринес во музиката и дискографијата, кои ги доделува НАРАС, американската Академија за дискографска уметност…

Почина легендарниот кошаркар Коби БрајантСпорт
ПОЧИВАЈ ВО МИР

Почина легендарниот кошаркар Коби Брајант

Коби Брајант замина во спортските легенди. Успешниот кошаркар загина во хеликоптерска несреќа во Калабасас. Имаше 41 година. Животот на кошаркарската…