Трејлер за новата сезона на Top GearАвто-мото

Трејлер за новата сезона на Top Gear

Една од најпопуларните емисии за автомобили, Top Gear, објави нов трејлер за престојната сезона во која фокусот ќе биде ставен…

Инстаграм воведува нова опцијаМобилни и технологија

Инстаграм воведува нова опција

Социјалната мрежа Инстаграм полека почна да ја воведува можноста за праќање директни пораки и преку веб страницата. Праќање директни пораки…

Џенифер Лопез се сели во ИталијаМузика и филм

Џенифер Лопез се сели во Италија

„Можам да кажам дека танцот и музиката се мојата прва љубов, но глумата е вистинската љубов во мојот живот“. Вака…

Бијонсе во провокативна фотосесија за АдидасМода и убавина

Бијонсе во провокативна фотосесија за Адидас

Бијонсе започна соработка на својот моден бренд Ајви Парк со спортскиот бренд Адидас, а за колекцијата веќе со денови се зборува. Исто така…

Меган и Хари официјално останаа без своите титулиШоу бизнис и трач

Меган и Хари официјално останаа без своите титули

Принцот Хари  и Меган Маркл  останаа без титула, односно веќе нема да им се обраќаат со „нивното височество“. Тоа значи…